Bingöl Havalimanı Uçak Bileti

Bingöl Havalimanı Rehberi

Bingöl Havalimanı 2013 yılında açıldı. Havalimanının şehir merkezliğine uzaklığı 20 km. Dış hatlara kapalı olması nedeniyle Bingöl Havalimanı uçak biletiniz sizi sadece ülke içinde uçuracak.

Ulaşım

Otobüs ve taksiler Bingöl Havalimanı şehir arası ulaşımını sağlamak isteyenleri bekliyor.

Bingöl Şehir Rehberi

Tarihinde beyliklere bağlı otlak olarak kullanıldığı için şehir kalıntısı bulunmayan Bingöl, Cumhuriyet döneminde il haline gelmiş. Bilinen en eski tarihi ise milattan önce 2000. Hititlerden Romalılar’a, Osmanlıdan Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar önemini koruyan şehrin kaplıcaları ünlü. Büyük İskender’in Bingöl’ün suyuyla sağlık bulduğuna dair rivayetler halen anlatılıyor. Bingöl Havalimanı uçak biletiniz ile dağlar arasında yerleşim kuran halkların tarihinde bir tura çıkın.

Gezilecek Yerler

Yüzenada

Bingöl Havalimanı uçak biletiniz sizi Yüzenada’nın doğaüstü güzelliğine götürecek.

Çir Şelalesi

Bingöl’ün bir başka güzelliği ise Çir Şelalesi. 50 metre yükseklikten dere yatağına düşen suyun görüntüsü hayranlık uyandırıyor.

Kral Kızı Kalesi

Günümüze sadece yıkıntıları kalan Kral Kızı Kalesi’ni rivayetlere göre Pers Kralı Dano kızı için yaptırmış.

Zağ Mağaraları

Mağara/odalardan oluşan Zağ Mağaraları’nın Hristiyanlık’ın yasak olduğu dönemlerde ibadet için insan eliyle yapıldığı sanılıyor.

Kiğı Kalesi

Dağlık bölgeye hakim konumuyla güven uyandıran Kiğı Kalesi sağlam yapısıyla da tanınıyor.

Kös Kaplıcaları

Şifalı suyu ve ulaşımı kolaylaştıran konumu ile Kös Kaplıcaları sürekli ziyaretçi çekiyor.

Yolaçtı Kayak Merkezi

Kaymak için uygun bir yer arıyorsanız Bingöl Havalimanı uçak biletinizle hemen Bingöl’e uçun ve Yolaçtı Kayak Merkezi’ne uğrayın.

Kiğı Camii

Hicri 700 yılında yaptırılan Kiğı Camii tek minareli ve tek şerefeli inşa edilmiş.

Konaklama

Grand Berti Otel

Havuz, hamam, sauna ve spa hizmetleri de sunan Grand Berti Otel’de 4 yıldızdan fazlasını bulacaksınız.

Binkap Resort Hotel

Bahçesi ve terasında da dinlenebileceğiniz Binkap Resort Hotel’in toplantı odaları iş seyahatine çıkanların hayatını kolaylaştıracak.

Yeme – İçme

Gömme, Ayran Çorbası, Mastuva, Tutmaç Çorbası, Sorina Pel, Keldoş Turakin, Kılç, Lopik, Maliyez, Parmar, Kabak Köftesi, Yumurtalı Köfte, Ayranlı Köfte, Gıldırık Köfte, Biber Salamura, Kuzu Kalek, Heside, Heyre, Silki Baklava ve Dolanger Bingöl’e yolu düşenlere önerilen yöresel lezzetler arasında…

Alışveriş

Dut Pekmezi ve Bingöl Balı gidenlerin alışveriş sepetine ilk attıkları ürünlerden bazıları. Hediyelik eşya arayanlar için dokuma halı, kilim, paspas, çorap, eldiven ve heybe gibi el sanatları da şehirde yaygın. 

Bingöl Havalimanı