Bursa Yenişehir Havalimanı Uçak Bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı Rehberi

Askeri üst olarak macerası 1944 yılında başlayan Yenişehir Havalimanı’nda 2000 yılından beri sivil uçuşlar da gerçekleştiriliyor. Havalimanı hem iç hatlara hem de dış hatlara açık.

Ulaşım

Otobüs, minibüs veya taksi kullanarak Bursa Yenişehir Havalimanı’na gitmek mümkün.

Bursa Şehir Rehberi

Bursa, 2016 yılında “Dünya Yaşanabilir Şehirler” sıralamasında 28. sırayı alan özel bir kent. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa; kervansarayları, camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokaklarıyla ilgi çekiyor. Hacivat ve Karagöz’ün memleketi olarak da bilinen şehir verimli ovası, termal kaynakları, gölleri ve tarihi değerleriyle de tanınıyor. Mudanya, çinileriyle bilinen İznik, Tirilye, Cumalıkızık ve kayak merkezi Uludağ görülmesi gereken yerler arasında. Birçok merkezden kolayca ulaşilabilen bir kent olan Bursa’ya, Yenişehir Havalimanı uçak biletinizle kolayca ulaşabileceksiniz. 

Gezilecek Yerler

Ulu Camii
Yıldırım Bayezid’in yaptırdığı Ulu Camii Bursa’nın sembollerinden biri. Zamana meydana okuyan camii şehrin eski merkezinde yer almakta.

Türk İslam Eserleri Müzesi
Yenişehir Havalimanı uçak biletiniz sizi Yeşil Medrese’de (Türk İslam Eserleri Müzesi) sergilenen çini, seramik, ahşap, oyma ve kakma eserlerle tanıştıracak. 

Atatürk Evi
Bursa Belediyesi’nin 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e hediye ettiği ve Ata’nın Bursa ziyaretlerinde kaldığı ev, günümüzde müze olarak ziyarete açık.

Bursa’nın Hanları
Yenişehir Havalimanı uçak biletiniz ile listenize yeni yeni gezilecek yerler ekleyeceksiniz. Bursa’nın en büyük hanı olan İpek Hanı, Koza Hanı ve Emir Hanı bunlardan bazıları…

Gölyazı Köyü
Roma dönemine tanıklık ettiği rivayet edilen Gölyazı Köyü’nde tarihin izlerini taşıyan evleri gezme şansı bulacaksınız.

Konaklama

Gönlüferah Thermal Spa Hotel
Spası, masaj keyfi, bebek bakım hizmeti ve araç kiralama olanaklarıyla Gönlüferah Thermal Spa Hotel kendinizi şımartacağınız bir tatil ortamı sunuyor.

Kitap Evi Hotel
Birbirine benzemeyen odaları, bahçesindeki manolyası ve kaplıcalara yakınlığıyla Kitap Evi Hotel’de konaklamak sizi dinlendirecek.

Ramada Bursa Çekirge Termal & Spa
Ramada Bursa Çekirge Termal & Spa’nın hamamı, kapalı yüzme havuzu, masaj odaları ve fitness merkezinde kendinizi dinlemeye çekilin…

Yeme – İçme

Uludağ Kebapçısı
Uludağ Kebapçısı, Bursa’nın alameti farikası olan İskender Kebabı ile tanınıyor. Yer bulmakta zorlanabilirsiniz ama zaman ayırmanızda fayda var.

Kayhan Köftecisi
Köfte çeşitlerine doymak istiyorsanız gideceğiniz mekan Kayhan Köftecisi olmalı. Gidenler elma suyunun da çok başarılı olduğunu söylüyor.

Zennup 1844
Osmanlı Mutfağı ile tanışmak için Osmanlı’nın ilk başkentinden daha ideal bir yer olamaz. Zennup 1844 hiç tatmadığınız lezzetlerle dolu mutfağına sizi de bekliyor.

Alışveriş

Koza Han ipek ve hediyelik eşya arayanların ilk uğradıkları yerlerden biri. Bedesten Kapalı Çarşı’nın tarihi havasında alışveriş yapmaksa ayrı bir keyif…

Bursa Yenişehir Havalimanı