Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Ülke Rehberi

Cezayir

Cezayir şehri ismini ülkesinden almıştır. Cezayir’in başkenti de Cezayir’dir. Başkent aynı zamanda “Beyaz Şehir” olarak da bilinmektedir. Akdeniz’in kıyısında yer alan bir şehirdir. Tunus ve Fas’ın arasında kalan ülkenin aynı zamanda Akdeniz’e kıyısı da bulunmaktadır. Kuzeyinde Akdeniz iklimi hakim iken, güneyinde çöl iklimi hakim olmaktadır. Şehrin hemen hemen her yerinden bir tarih sahnesi ortaya çıkıyor.

Cezayir yıllar içerisinde pek çok farklı yönetimin himayesi altında kalmış olan bir ülkedir. Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Sonrasında Roma ve Osmanlı İmparatorlukları himayesine girmiştir. Osmanlı dönemlerinde Müslüman kültür ve inançları doğrultusunda ülke gelişim göstermiştir. 1830 yılında da Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. İşgal sonrasında uzun yıllar boyunca Fransız himayesinde kalmıştır. 1962 yılında da kendi bağımsızlığını elde etmiştir. Yıllar boyunca farklı kültürlerin himayesine girmiş olan ülke kendisine has bir yaşam biçimi oluşturmak istemiştir. Bu izleri şehrin sokaklarında ve binalarında rahatlıkla görebilmek mümkündür. Şehir içerisinde Osmanlı ve Fransız etkileri rahatlıkla görülebilmektedir. Daracık sokaklarda yer alan Fransız mimarisine sahip olan evler bambaşka bir hava katmaktadır. Batı ve doğu kültürünün birleşimi görülmektedir. Farklılıklar çok net biçimde hissedilmekte, tecrübe edilmektedir. Cezayir içerisinde pek çok kültürü barındırmakta ve bu kültür özelliklerini yaşam stillerinde, mimarisinde göstermektedir. Farklı kültür özelliklerini bir arada görmek isteyen turistler online uçak bileti ile birlikte gezilerini planlayabilmektedir.

Cezayir Özellikleri

Cezayir başkentine Beyaz Şehir isminin takılmasının nedeni şehir içerisinde yer alan pek çok binanın renginin beyaz olmasıdır. Beyaz binalara ve dar sokaklara sahiptir. Fransız mimarisi hemen hemen her yerde görülebilmektedir. Her sene binlerce turisti ağırlamaktadır. Uçak bileti alan gezginler şehre geziler düzenlemektedirler.

Resmi dil Arapça olarak belirlenmiştir ancak halkın büyük bir çoğunluğunun Fransızca konuştuğu görülüyor. Gazeteler ve dergiler Fransızca olarak basılmaktadır. Burada yer alan çoğu tabela da Fransızca olarak yazılmaktadır. Şehir içerisinde bazı sokakların isimlerinin Türkçe olduğu da görülüyor. Bunun yanında yemek ve bazı tatlı isimlerinin de Türkçe olarak kullanıldıkları görülmektedir. Cezayir ziyaretleri gerçekleştirmek isteyenler bu noktada Fransızca ve Arapça biliyorlarsa halk ile çok daha kolay bir şekilde iletişime geçebileceklerdir. Uçak bileti fiyatları araştırılarak uygun fiyatlı biletler bulunabilir ve geziler düzenlenebilecektir.

Cezayir Nerede? Cezayir Ulaşım Yolları

Cezayir Arap ülkelerinden biridir. Cezayir başkenti ise ülkenin kuzeyinde yer almaktadır. Libya, Tunus, Fas ve Batı Sahra ile komşu konumunda bulunmaktadır.

Cezayir gezileri düzenlemek isteyen kişiler Türkiye üzerinden geziler direkt olarak uçak seferleri düzenleyebilirler. Uçuşlar yaklaşık 4 saat sürmektedir. Türkiye tüm şehirlerinden de aktarmalı bir şekilde ulaşımlar gerçekleştirilebilmektedir. Ucuz uçak bileti bulunarak uygun fiyatlı yolculuklar düzenlenebiliyor.

Cezayir yolculukları için en uygun dönemler kişiler tarafından merak edilmektedir. Tipik bir Akdeniz iklimi ülke genelinde hakimdir. Buraya gelmek isteyen turistler için en güzel gezi dönemleri bahar ve yaz dönemleri olacaktır. Kıyı kesiminde yer alan başkentte yaz ayları sıcak ve kurak bir şekilde geçebilmektedir. Aynı şekilde kış ayları da beklendiği gibi yağış dolu olarak geçmektedir. Ekim ve nisan aylarında yoğun bir şekilde yağış görülmektedir. Gezi düzenlemek isteyenler için en uygun dönemler ilkbahar ve yaz ayları olmaktadır. İnanılmaz bir tarihe geçmişe sahip olan bu topraklarda keşfedilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Bahar aylarınsa sıcaklıklar 22 ile 25 derece arasında seyretmektedir. Bu dönemlerde havayolu firmaları tarafından düzenlenen uçak seferleri ile birlikte geziler düzenlenebilir. Normal sıcaklık koşulları içerisinde kültürel geziler rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Coğrafik konumu ile gelen güzellikleri, kültür özellikleri, tarihi dokuları yakından görülebilir.

Cezayir Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Cezayir vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Cezayir uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Cezayir uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.