Gürcistan Uçak Bileti

Gürcistan Ülke Rehberi

Gürcistan

Gürcistan yaklaşık olarak 70 bin metrekare yüzölçümüne sahip olan bir şehirdir. Küçük bir ülke olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Ülke coğrafi konumu nedeni ile kara iklimine sahip olan bir ülkedir. Ekonomik açıdan zorlu koşulları bulunmaktadır. Ülke yine de ulusal kültürüne ve sanata son derece önem vermesi ile ön plana çıkmaktadır. Kafkas dağları üzerinde yer alan dağ köyleri ve Karadeniz kıyısında bulunan kumsalları son derece görülmeye değer olan bölgeleridir.

Ülkenin Vardzia adında olan 12.yüzyıla ait olan mağara manastırı son derece meşhurdur. Ülkeye gelen gezginler tarafından mutlaka gezilmekte ve görülmektedir. Ülkenin başkenti Tiflis olmaktadır. Burası zengin bir mimariye sahip olması ile ünlüdür. Şehir içerisinde yer alan mimari özellikler insanları büyülemektedir. Şehir hem doğal güzellikleri hem de yapıları ile görülmesi gerekli olan şehirler içerisinde yer almaktadır.

Gürcistan 9 bölgeye ayrılmaktadır. Bölgeler de 69 eyalete ayrılmaktadır. Ülkenin başkenti Tiflis olmaktadır. Diğer önemli şehirleri içerisinde Batum, Kutaisi, Gori ve Rustavi yer almaktadır. Tiflis kadar görülmesi gerekli olan şehirlerdir. Her biri kültürel ve tarihsel özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Buraya gezi düzenlemekte olan kişiler Gürcistan uçak bileti araştırmaları ile uygun fiyatlı biletler bulabileceklerdir.

Gürcistan Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

Gürcistan Güney Kafkasya sınırları içerisinde yer almaktadır. Karadeniz’in ise doğu kıyısında bulunmaktadır. Eski Sovyet cumhuriyetlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ülkenin kuzey tarafında Rusya, doğu tarafında Azerbaycan, güneyinde Ermenistan, güneybatısında ise Türkiye bulunmaktadır. Bu ülkeler ile komşu olmaktadır.

Gürcistan'a ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler İstanbul ve Ankara üzerinden hızlı bir şekilde uçak seferleri ile ulaşım yapabilmektedirler. Gürcistan uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak da oldukça uygun fiyatlı biletler bulabilmek mümkündür. Bu sayede insanlar hem uygun fiyatlı hem de oldukça konforlu bir şekilde yolculuk yapabilme şansı elde edebilmektedir. Söz konusu şehirlerden haftanın her günü direkt seferler düzenlenmektedir. Bu seferlerin yanında aktarmalı olan seferler de bulunmaktadır. İnsanlar aktarmalı bir şekilde de ulaşımlarını sağlayabilmektedirler. İstanbul ve Ankara üzerinden kişiler Batum ve Tiflis şehirlerine yolculuk yapabilmektedirler.

Kara iklimine sahip olan Gürcistan’a gelmek isteyenlerin yaz dönemlerinde gelmeleri tavsiye edilmektedir. Bu dönemlerde sıcaklıkların yükselmesi ile birlikte insanlar çok daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmekte, ülke içerisinde kültürel gezilerini yapabilmektedir. Ülkeyi gezebilmek için en elverişli olan dönemler yaz ve ilkbahar mevsimleri olmaktadır.

Gürcistan Kültür Özellikleri

Ülkenin başkenti olan Tiflis sosyal ve kültürel açıdan son derece gelişmiş bir şehir olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Şehri ziyaret edenler şehrin fazlaca ekonomik olması ile birlikte oldukça uygun fiyatlı geziler yapabilmektedirler. Otel fiyatları, gezileri esnasında yapmakta oldukları harcamalar ile birlikte son derece ekonomik bir şekilde gezi yapabilmek mümkün olabilmektedir. Bu gibi avantajlara sahip olması nedeni ile turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmekte olan bir ülkedir.

Gürcistan son derece ilginç kültür özelliklerine sahip olan bir ülkedir. Burada inekler serbest bir şekilde sokaklarda dolaşabilmektedir. Hatta ülkeye karayolu ile gelen turistlerin ilk karşılaşacakları şey bu serbest dolaşan inekler olacaktır. Yollarda serbest bir şekilde dolaşmakta olan ineklere çarpmanın da ciddi bir yaptırımı bulunmaktadır. Dünya genelinde yaygın olarak kedi ve köpek beslendiği gibi Gürcistan halkı tarafından da inekler beslenmektedir. Üstelik besleme işini çobanlar ve köy halkı dışında doktorlar ve mühendisler gibi insanlar da yapabilmektedirler. Ülkede halk pek çok yiyeceğini kendisi üretmektedir. Peynir gibi süt ürünlerini halk kendisi yapmaktadır. İlginç kültür özelliklerine sahip olan bu ülkeyi gezebilmek için ucuz Gürcistan uçak bileti araştırmaları yapılabilmektedir. Bu sayede uygun fiyatlı geziler düzenlenebilmektedir.

Gürcistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Gürcistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Gürcistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Gürcistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.