Hırvatistan Uçak Bileti

Hırvatistan Ülke Rehberi

Hırvatistan

Adriyatik'in İncisi olarak tanımlanmış olan bu ülke Orta Avrupa ile Balkanlar arasında yer almaktadır. 56 bin kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Ülke kıtasal alanı yanında binden fazla adaya sahiptir. Yıllar süren savaşlar ve işgaller sonucunda ülke 1991 yılında kendi bağımsızlığını elde etmiş olan devletler arasında yerini edinmektedir. Ülkede ılık ve aynı zamanda karasal bir iklim hakimiyet sürmektedir. Ülke içerisinde pek çok doğal park bulunmaktadır. Burada yer alan Dubrovnik dünya genelinde en iyi şekilde korunmuş olan Orta Çağ kenti olmaktadır. 13.yüzyıldan kalma şehir duvarları bulunmaktadır. Barok kiliseler, Maritima Müzesi de burada görülmesi gerekli olan yerler içerisinde yer almaktadır. Hırvatistan uçak bileti ile gezginler kendi gezi planlarını yapabilmektedirler.

Orta Çağ dönemleri ile birlikte Hırvatistan ilk kez bölümlere ayrılmıştır. Sonrasında yıllar boyunca süren savaşlar ve işgaller sonucunda da üç bölüme ayrılmıştır. Bu bölümer; Dalmaçya, Dubrovnik, İstirya şeklinde gelişmektedir.

Hırvatistan Hakkında Temel Bilgiler

Hırvatistan Avrupa kıtasının güneydoğusunda yer almaktadır. Adriyatik Denizi ile İtalya’nın doğusunda yer almaktadır. Ülkenin kuzey tarafında Macaristan, güneydoğu tarafında ise Bosna Hersek, doğusunda da Sırbistan bulunmaktadır. İnsanlar Hırvatistan’a gidebilmek için otobüs ya da tren yolculuklarını tercih edebilecektir. Havayolu yanında karayolu ile de ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Karayolu ile ulaşım gerçekleştirilmek istenildiğinde Yunanistan ve Makedonya üzerinden yapılabilecektir. Aynı zamanda deniz yolu da tercih edilebilecektir.

Hırvatistan'a gitmek için en uygun olan zaman dilimleri hava sıcaklıklarının ortalama değerlerde olduğu zamanlardır. Bu dönemler mayıs, haziran arası ile eylül aylarıdır. Bu dönemlerde sıcaklıklar ortalama değerlerde olduğundan çok daha kolay bir şekilde kültür gezileri düzenlenebilmektedir. Kış mevsimlerinde iç kesimlerde soğukların ciddi etkisi görülebilmektedir. Ülkenin kıyı kesimleri Akdeniz etkisi nedeni ile ılıman bir şekilde geçse de iç kesimlerde kış ayları sert geçebilmektedir. Bu nedenle kış mevsiminde kültür gezisi düzenlenmesi önerilmemektedir.

Ziyaretçiler Hırvatistan’da var olan etkinliklere ve festivallere göre de ziyaret dönemlerini seçebileceklerdir. Haziran ve ekim aylarında gerçekleştirilen festivaller görülmeye değerdir. Bu nedenle buraya gelenlerin bu festivalleri de görmeden geri dönmemeleri gerekmektedir. Dans, film, opera, klasik müzik gibi pek çok farklı festival burada yapılmaktadır. Bu dönemlerde ülke gezisi düzenlenebilir. Hırvatistan uçak bileti fiyatı ile birlikte kişiler istedikleri gibi gezilerini düzenleyebileceklerdir.

Hırvatistan Kültür Özellikleri

Bağımsızlığını ilan ettiği tarihin yakın zamana tarihlenmesi nedeni ile ülke oldukça genç sayılabilecektir. Geçmişinde pek çok savaş ve ekonomik krizi barındırmaktadır. Dolayısıyla Hırvatistan’ın yaşlı nüfusu bu yaşanmışlıklar nedeni ile biraz daha gelenekçi ve muhafazakar olmaktadır. Yaşlı nüfus kültürüne son derece düşkün bir profil çizmektedir. Genç nüfus yaşlı nüfusa göre biraz daha anlayışlı olmaktadır. 65 yaş üstü nüfus İngilizce konuşmamaktadır. Ancak genç nüfusun hepsi neredeyse akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaktadır.

Hırvatistan kültürü için önemli bir nokta taşıyan durum teşekkür etmektir. Bu konuda son derece hassaslık hakimdir. Yapılan iyilikler sonucunda kişilerden teşekkür beklenmektedir. Hırvatistan geçmişinden bu zamana kadar topraklarında gerçekleşen pek çok sosyal ve politik olayın etkisi nedeni ile farklı kültürden lezzetler elde etmiştir. Farklı kültürlerden edindiği lezzetler ile birlikte kendisine özgü bir mutfak oluşturmuştur. Hırvatistan mutfağında tatlılar ön plana çıkmaktadır. Hırvatistan sahip olduğu kültürel özellikler ile ön plana çıkmaktadır. Buraya kültürel gezi düzenlemek isteyenler ucuz Hırvatistan uçak bileti ile birlikte gezilerini oldukça uygun fiyatlı bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir. Direkt ve aktarmalı olan seferler ile birlikte konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Hırvatistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Hırvatistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Hırvatistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.