İstanbul Havalimanı Uçak Bileti

İstanbul Havalimanı Rehberi

İstanbul Havalimanı

Türkiye’nin en kalabalık kenti İstanbul’un yükünü iç ve dış hatlarıyla omuzlayan Atatürk Havalimanı, Avrupa Yakası’nın büyük yerleşim bölgelerinden Bakırköy’de bulunuyor. Uluslararası olmanın farkındalığı ile yolcularını ağırlayan havalimanının misafirlerine sunduğu ayrıcalıkların başında TAV Passport Kart’ı geliyor. Kartın amacı Atatürk Havalimanı misafirlerine hız, konfor ve ayrıcalık sağlamak. Atatürk Havalimanı’nın sunduğu bir diğer ayrıcalıklı hizmet ise özel asistanlı karşılama-uğurlama programı olan “primeclass” CIP Servis. Atatürk Havalimanı uçak biletinizi önceden almanızda yarar var.

Ulaşım

Atatürk Havalimanı’na konumu sayesinde ulaşım kolay ve rahat. Şehrin merkezi olan Taksim’den özel ve belediye otobüsleriyle ulaşım sıkıntısız. Yeni başlayan “lüks taksi” hizmeti ise havalimanının önemli artılarından. Bu sayede ulaşım konforlu bir hâl aldı. Lüks taksiler yedi gün ve yirmidört saat Atatürk Havalimanı’nin önünde ulaşımda lüksü tercih edenlerin hizmetinde olacak. Toplu taşıma araçları ve özel servisler de düzenli olarak havalimanına ulaşımı sağlıyor. Ayrıca araç kiralayarak da havalimanından rahatça ayrılabilirsiniz. Fakat tavsiyemiz trafiği gözardı etmemeniz. Çünkü bölgenin trafikle ciddi bir imtihanı var. Bu nedenle Atatürk Havalimanı uçak biletinizde yazan saatten makul bir süre önce evinizden çıkmanızı öneririz. 

İstanbul Şehir Rehberi

Tarih boyunca çeşitli halklara kucak açan İstanbul şehri turistik açıdan çok zengin ve benzersiz. Atatürk Havalimanı’ndan taksiye binerek veya toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca tarihi bölgelere ulaşabilir ve tarihle kucaklaşmanın tadını çıkarabilirsiniz. En önemli tarihi bölgesi olan Sultanahmet’te hem Bizans döneminden kalan eserleri hem de Osmanlı döneminden kalan yapıları aynı günde gözlemleyebilir, bölgenin geneline yayılan dükkanlardan hatıralık eşya satın alabilirsiniz. Gidiş dönüş Atatürk Havalimanı uçak biletinizi alırken gezmek için kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

Gezilecek Yerler

İstanbul Akvaryum

Yeşilköy’de bulunan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum gezi güzergahı, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle su dünyasını sevenlerin dikkatini çekiyor. 

Panorama 1453

Orta Çağ’ın sonunu getiren fethe canlı canlı şahit olmak ister misiniz? Panorama 1453 Müzesi’nde İstanbul’un fethine dair her şey mevcut. Çok boyutlu bir müze deneyimi sizi bekliyor.

Süleymaniye Camii

Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Mimar Sinan’ın inşa ettiği görkemli camii, akustiği, mozaikleri ve yüksek kubbesiyle dikkat çekiyor. Mekanın çevresinde hediyelik eşya alışverişi yapmak da mümkün. 

Ayasofya Müzesi

İstanbul’un fethiyle Müslümanlar’ın eline geçen Ayasofya Kilisesi, Fatih Sultan Mehmet’in emriyle camiiye çevrilmiş. Yüzyıllar sonra ise Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle  müze olarak kullanılmaya başlanmış.

Yerebatan Sarnıcı

Bizans Dönemi’nde ve Osmanlılar tarafından da su sarnıcı olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcı turistlerin en çok ilgilendikleri tarihi kalıntılardan. Medusa başlarıyla ünlü Sarnıç, Pazartesi dışında haftanın altı günü açık.

Konaklama

Hilton Garden Inn İstanbul Atatürk Airport

İş seyahati nedeniyle şehirde uzun süre konaklayamayacak yolcuların tercihlerinden biri Hilton Garden Inn İstanbul Atatürk Airport oluyor. 

TAV Airport Hotel İstanbul

Engelli odası da olan TAV Airport Hotel İstanbul, Türkiye’nin ilk ve en büyük havalimanı oteli. Otelin hizmetleri arasında saatlik olarak konaklamak da var.

WOW İstanbul Hotel

Konaklayanlarından “çok iyi” yorumu alan WOW İstanbul Hotel’in lüks konaklama hizmetleri seyahat edenlerin keyfini yerine getiriyor.

Yeme-içme

Kaşıbeyaz Florya

Kebapları büyük övgü alan mekanın mezelerine de bayılacaksınız.

Ovalı Konya Mutfağı

Konya yemeklerini İstanbul’a taşıyan Ovalı Konya Mutfağı leziz etli ekmeği ile meşhur.

Sultanahmet Köftecisi

Tarihi yerleri gezerken mola vermek ve köftenin tadına varmak için doğru adres.

Alışveriş

Atatürk Havalimanı uçak biletinizi aldıktan sonra ve uçuşunuzdan önce veya sonra Atatürk Havalimanı’nda 7/24 saat alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşya satan yerlerin yanı sıra; Sultanahmet, Eminönü, Ortaköy ve İstiklal Caddesi gibi şehrin kalbi konumundaki yerlerden de hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Özellikle Mısır Çarşısı’nı ziyaret etmeden memleketinize dönmeyin!

İstanbul Havalimanı