Katar Uçak Bileti

Katar Ülke Rehberi

Katar

Katar devleti Arap Yarımadası’nda yer almaktadır. Katar devleti 1971 yılında bağımsızlığını kabul etmiştir. 19.yüzyıl ortaları itibari ile birlikte Al Thani ailesi tarafından yönetilmekte olan bir ülkedir. Katar resmi dili her ne kadar Arapça olarak görünse de burada pek çok yabancı dilin konuşulduğu görülüyor. İngilizce, Urduca, Fransızca gibi diller de kullanılmaktadır. Katar başkenti ise Doha şehridir. Katar 7 ayrı bölgeye bölünmüş durumdadır. Al Rayyan, Umm Salal gibi belediyelere ayrılmıştır.

Katar’ın sınır komşusu ise Suudi Arabistan olmaktadır. Katar ülkesine gitmek isteyenler İstanbul ve Ankara üzerinden haftanın her günü direkt olarak ya da aktarmalı bir şekilde uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Katar uçak biletialarak gezi planları düzenlenebilir, ülkenin kültür özellikleri yakından tanınabilir. Uçuşlar ülkenin başkenti olan Doha şehrine yapılmaktadır.

Katar’a Ne Zaman Gidilir?

Yazın sıcaklıklar aşırı yüksek olabilmekte, bu nedenle yaz dönemleri kültürel geziler için önerilmemektedir. Yaz sıcaklarında insanlar genellikle evlerinde kalmayı tercih ediyorlar. Ülkede kış sezonları çok daha serin geçiyor. Bu nedenle insanlar dışarıda daha rahat vakit geçirebiliyor. Kış sezonu gezi için çok daha uygunluk taşımaktadır. Ekim ve kasım ayları Katar gezisi için en uygun dönem olmaktadır. Katar uçak bileti fiyatı takip edilerek uygun fiyatlı biletler bulabilmek, böylece ucuz yolculuklar düzenleyebilmek mümkün olmaktadır.

Katar Kültür Özellikleri

Katar ülkesinde neredeyse toplu taşıma yoktur denenebilir. Ülke içerisinde gezi düzenlemekte olan kişiler bu noktada toplu taşıma bulmak konusunda sıkıntılar yaşayacaklardır. Gezi için araç kiralamak gerekli olabiliyor. Amerika’da yer alan pek çok zincir restoran burada, başkent Doha’da yer alıyor. Kişiler bu noktada yiyecek sıkıntısı çekmemektedir. Türkler burada herhangi bir şekilde yemek sıkıntısı yaşamayacaklardır. Türk mutfak kültürüne yakın olan yemekler burada bulunuyor. Aynı zamanda kişiler kendi damak tatlarına uygun olan kebapları da burada rahatlıkla bulabileceklerdir.

Ülke genelinde benzin istasyonu da son derece azınlıktadır. Burada pek çok yer Cuma namazı nedeni ile resmi olarak kapatılmaktadır. Bu süreçlerde dükkanlara ve mağazalara girebilmek mümkün olmamaktadır.

Katarlı olmayan kadınlar için burada kıyafet yasağı bulunmuyor. Ülkede sanıldığından çok daha az alışveriş merkezi yer alıyor. Bu nedenle optikçi ve bakkal gibi pek çok şeyi bünyesinde barındırmakta olan benzin istasyonları son derece önemli olmaktadır. Katar içerisinde içki satan tek bir yer bulunuyor, QDC adlı yerden içki alınabiliyor. İçki içilebilecek yerler ise sadece otellerdir.

Katar mutfak kültüründe İtalyan, Çin, Hint mutfaklarının etkileri görülmektedir. Özellikle alışveriş merkezlerinde yer alan restoranların menüleri mutfak kültürleri açısından son derece çeşitliliğe sahip olmaktadır. Ülke son derece zengindir. Bu nedenle burada pahalı yemekler görmek normaldir. Ülkede yer alan Uzak Doğu restoranları lezzet şölenleri nedeni ile önerilmektedir.

Geleneksel Katar mutfağı ise Arap ve Ortadoğu mutfağının bir karışımı haldedir. Aynı şekilde Katar mutfağı İran ve Hint mutfağından da son derece etkilenmiştir. Deniz ürünleri ile hurma geleneksel mutfak içerisinde son derece önem taşımaktadır.

Katar’da her yıl büyük bir coşku ile birlikte kutlanmakta olan dini günler bulunmaktadır. Aynı şekilde ülkede bolca kültürel etkinlikler de düzenlenmektedir. Her yıl mart aylarında Doha Kültür Festivali düzenleniyor. Müzik, şiir, tiyatro ve dans bir arada olmaktadır. Festival içerisinde kişiler sayısız etkinliklere katılabilmektedirler. Nisan ve kasım aylarında da farklı festivaller, kutlamalar devam etmektedir. Yılın her dönemi için farklı kültürel etkinliklere rastlayabilmek mümkündür. Ucuz Katar uçak bileti araştırmaları yapılarak uygun fiyatlı yolculuklar yapılabilmekte. Ülkenin kültürel zenginliklerini yakından tanımak isteyenler gezi planlarını oluşturabilir.

Katar Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Katar vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Katar uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Katar uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.