Libya Uçak Bileti

Libya Ülke Rehberi

Libya

Kuzey Afrika’da mağrip bölgesinde konumlanmaktadır. Mısır, Sudan, Çad, Nijerya, Tunus, Cezayir ile sınır komşulukları bulunmaktadır. Libya Afrika içerisinde dördüncü ve dünyanın en büyük 16.ülkesi olma özelliğine sahiptir. Petrol zengini olan bu ülke dünya genelinde petrol rezervleri hakkında dünyanın en büyük dördüncü ülkesidir.

Parlamenter cumhuriyet ile yönetilmekte olan bu ülke Trablus, Sirenayka, Fezzan gibi üç bölgeye ayrılıyor. Bu üç bölge de 22 ile ayrılıyor. Ülkenim başkenti Trablus olmaktadır. Büyük ve önemli olan şehirleri içerisinde Bingazi, Misrate, Fizan, Zucara, Sirt Saba ve Tobruk yer almaktadır. Gezginler uçak bileti araştırmaları yaparak kendilerine uygun olan biletleri alabilir ve gezilerini düzenleyebilir.

Libya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Libya’ya ziyaretler gerçekleştirmek isteyen kişiler direkt uçuşlar ile birlikte kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceklerdir. Türkiye üzerinden direkt uçuşlar gerçekleştirilmekte. Hem Atatürk Havalimanı üzerinden hem de Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden uçak seferleri düzenleniyor. Sebha, Misurata, Trablus ve Bingazi şehirlerine düzenli bir şekilde seferler düzenlenir. Gezginler aktarmalı ve aktarmasız şekillerde ulaşımlarını sağlayabileceklerdir.

Sahra Çöllerini ziyaret etmek isteyenler bu noktada Sebha Havalimanı’na iniş yapabilirler. Akdeniz kıyısına seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin ise Misurata şehrine iniş yapmaları gerekmektedir. Gezi rotalarına göre farklı şehirlere iniş yapan seferler tercih edilebilir.

Libya’ya Ne Zaman Gidilir?

Libya seyahatleri gerçekleştirmek isteyen kişiler yılın hangi dönemlerinde ziyaret gerçekleştirmenin uygun olacağını merak etmektedirler. Libya’da kuzeyde orta sıcaklıklar veren Akdeniz iklimi bulunuyor. Merkezde ise yıl boyunca kuraklık, yaratmakta olan çöl iklimi hakimiyet göstermektedir.

Kış aylarında kıyı kesimlerinde bolca yağış görülüyor. İlkbahar ve yaz ayları ise güney taraflarından gelen rüzgarlar nedeni ile sıcak ve kurak olarak geçiyor. Çöl fırtınaları yoğunlukla görülmektedir. Çöl fırtınaları daha çok yaz aylarında meydana gelmektedir. Yüksek sıcaklıklardan hoşlanmayan ve fırtınalara denk gelmek istemeyenlerin yaz aylarını tercih etmeleri önerilmemektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı Libya gezileri kış aylarında tercih edilebilir. Yüksek sıcaklıkların olmadığı dönemlerde rahatlıkla kültür gezileri düzenlemek isteyen kişiler kış aylarında çok daha rahat bir şekilde geziler düzenleyebileceklerdir.

Libya Kültürü

Libya insanları son derece sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olarak biliniyorlar. İngilizce bilmektedirler ve insanları misafir etmekten hoşlanmaktadırlar. Libya gezileri düzenleyecek olan kişilerin burada yer alan gelenek ve göreneklere dikkat etmeleri gereklidir. Libya’da bir erkeğin bir kadınla göz göze temas kurması, iletişime geçmesi ayıplanır. Bu gibi unsurlara dikkat edildiğinde rahat bir gezi düzenlenebilir.

Libya’da yer alan güvenlik durumu iç açıcı durumda değildir. İç güvenliğin tehlikede olduğu dönemlerde ziyaret etmekten kaçınmak gerekmektedir. Şeriat hukuku kapsamına göre kurallar işlemektedir. Bu noktada bireyler dikkatli olmak zorundadır. İç savaş nedeni ile iç güvenlik sıkıntılı olabilmekte. Bu gibi durumlarda ziyaretten kaçınılmalı. Libya’da yer alan bir hukuka göre de burada Kaddafi ve ailesinden söz etmek yasaklanmıştır.

Libya, kendi kültür özellikleri nedeni ile, İslami günleri kutlamak amacı ile çeşitli festivaller düzenleyebilmektedir. Kutlamalar genel olarak Berberi ve Tuareng kabilelerinin geleneklerinden gelmekte. Geceleri burada dans şölenleri düzenlenmektedir. Baharı karşılama, Ramazan ayı kutlamaları gibi pek çok kutlama gerçekleştirilmektedir. İslami takvime göre her yıl önemli günler kutlanıyor. Aynı zamanda Libya tarihi içerisinde önemli bir yerde olan olayların yıl dönümleri de kutlanmaktadır. Antik dönem kabilelerinden gelen pek çok festival de burada kutlanmaktadır. Ghat adı verilen festival çok eski kabilelerden gelmektedir ve kasım aralık aylarında kutlanmaktadır. Birbirinden ilgi çekici etkinlere dahil olabilmek için ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak ülkeye geziler düzenlenebilir.

Libya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Libya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Libya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Libya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.