Tokat Havalimanı Uçak Bileti

Tokat Havalimanı Rehberi

İç hatlara yönelik uçuşların gerçekleştirildiği Tokat Havalimanı 1995 yılından beri Tokat’ın hizmetinde…

Ulaşım

Tokat Havalimanı uçak biletinizle Tokat’a uçtuğunuzda şehir içi ulaşımınızı otobüs, servis veya taksilerle sağlayabilirsiniz.

Tokat Şehir Rehberi

Toygarcılar’ın kurduğu Tokat’ta Hititler, Asurlar, Kimmerlinler, Persler ve Makedonyalılar hüküm sürmüş. Antik Bizans Dönemi’nde “Komano” adıyla anılan Tokat’ın adı Araplar’ın eline geçince “Dokat” olmuş. Osmanlı Dönemi’ne gelindiğindeyse Tokat adını almış ve bu ad bir daha değişmemiş. Türbeleriyle de bilinen Tokat’ın içinden geçen Kızılırmak şehri daha da güzel kılıyor. Tokat Havalimanı uçak biletinizi alırken Kızılırmak kenarında zaman geçirmeyi de bir yere not edin.

Gezilecek Yerler

Ballıca Mağarası

Dünyanın 8. Harikası olarak da adlandırılan Ballıca Mağarası’ndaki sarkıt ve dikitlerin doğal güzelliği görenleri büyülüyor.

Mahperi Hatun Kervansarayı

Tokat Havalimanı uçak biletinizle eski İpekyolu üzerinde bulunan Mahperi Hatun Kervansarayı’nı keşfe çıkın.

Kaz Gölü

Çiftlik Köyü yakınlarındaki Kaz Gölü’nün gözetleme kulelerinde birçok kuş türünü yerinde gözlemleyebilirsiniz.

Sulusaray Kaplıcaları

Birçok hastalığa iyi geldiği söylenen sularıyla bilinen Sulusaray Kaplıcaları’nda şifa dolu bir gün geçirin.

Sulusaray Antik Kenti

Roma Dönemi’nden kalan Sulusaray Antik Kenti’nin termal kaynakları nedeniyle 2 bin yıl önce çok büyük bir şehir olduğu düşünülüyor.

Sulusokak Çarşısı

Ali Paşa Camii, Ulu Camii, Sultan Hamamı, Sık Dişini Helası, Tokat Müzesi, Takyeciler Çarşısı ve Paşa Hamamı gibi önemli yapılar Sulusokak Çarşısı üzerinde bulunuyor.

Almus Baraj Gölü

Su sporları da yapılan Almus Baraj Gölü yanındaki Tufan Tepe, Tokatlılar tarafından mesire yeri olarak kullanılıyor.

Zile Kalesi

Antik Çağlar’da kurulan Zile Kalesi Jül Sezar’ın kaleyi fethettiğinde söylediği “veni, vidi, vici” (geldim, gördüm, yendim) sözüyle de bilinir.

Konaklama

Dedeman Tokat

Spor salonunda spor yapmanın tadını çıkaracağınız Dedeman Tokat’ı mutlaka araştırın.

Çavuşoğlu Tower Hotel

Fitness, sauna, masaj ve Türk Hamamı olanakları sunan Çavuşoğlu Tower Hotel’de oda servisi de var.

RMS Atlas Otel

Tokat’ın merkezindeki konumuyla neredeyse her yere yürüyerek gidebileceğiniz bir yer arıyorsanız RMS Atlas Otel’i arayın.

Yeme – İçme

Tokat Kebabı, Bakla Dolması, Bat, Keşkek, Zile Pekmezi, Cevizli Şeker Sucuğu, Madımak, Niksar Çöreği, Tokat Çemeni, Tokat Çökeliklisi ve Niksar Cevizi yemeden Tokat’a gitmiş sayılmazsınız.

Alışveriş

“Tokat’a gitmişken elim boş dönmeyeyim” diyorsanız uğramanız gereken ilk adres: Yazmacılar Çarşısı. Tokat Taşhan’sa ikinci adresiniz olmalı. Alışveriş sepetinizi tahta boya ile boyanan yazmalardan, bez sucuktan, ceviz, çarık, çemen, sarma yaprağı ve Zile Pekmezi’nden mahrum bırakmayın.

Tokat Havalimanı